S ohledem na naše trvalé hodnoty a dědictví, inovace, kvalitu a odolnost, jsme nyní stanovili naši vizi, abychom se stali nejudržitelnější společností zabývající se životním stylem a cestovními zavazadly na světě.

Naše globální strategie s názvem „Naše zodpovědná cesta“ shrnuje naše cíle do roku 2030. Neustále vyvíjíme výrobky, které jsou odolné, a zavázali jsme se zvyšovat používání recyklovatelných surovin, snižovat náš dopad na planetu a chránit a obohacovat naše zákazníky, partnery a komunity, s nimiž můžeme dosáhnout obchodního úspěchu.

Usnadňujeme našim zákazníkům cestování tím, že vytváříme ty nejlepší produkty a používáme nejudržitelnější a nejinovativnější suroviny a výrobní technologie.

Životní cyklus produktu
Životní cyklus produktu
Výroba produktů, které jsou vyrobeny tak, aby vydržely, znamená, že vyvíjíme tlak na globální problém s odpady - ale to je jen první krok; poskytnutím dlouhých záruk a rozsáhlých opravárenských sítí vám umožňujeme cestovat, ať jste kdekoli na světě.
OPRAVÁRENSKÁ CENTRA
OPRAVÁRENSKÁ CENTRA
OPRAVÁRENSKÁ CENTRA
V našich opravárenských střediscích jsme schopni opravit případné poškození nebo opotřebení vašich zavazadel Samsonite - více než 200 středisek ve více než 65 zemích po celém světě.
Inovace Materiálů
Inovace Materiálů
Inovace Materiálů
Neustále se zaměřujeme na design, který respektuje zdroje. Stále častěji volíme používání vysoce kvalitních materiálů vyrobených z recyklovaných zdrojů.
Materiály Recyclex™ jsou vyrobeny z minimálně 50 % recyklovaných plastů. Snižují náš dopad na planetu a dávají odpadu nový život jako součást našich odolných produktů s dlouhou životností.
Rádi bychom se podělili o další vysvětlení formulací použitých na našich produktových štítcích a v našem online popisu produktu, abychom popsali, které komponenty jsou vyrobeny z materiálů Recyclex™:
  1. Síťovina
  2. Síťovina nebo tkanina vyznačující se otevřenými mezerami mezi nitěmi.
  3. Popruh
  4. Tkaný popruh (nebo pás) z látky.
  5. Elastický pásek
  6. Pružný tkaný popruh (nebo pás) z textilu, který si zachovává svůj původní tvar nebo se přizpůsobí.
PROXIS, NOVÁ GENERACE ZAVAZADEL
Proxis je vyroben v Evropě a má plně recyklovatelné skořepiny. Je také součástá jedinečného servisního plánu wecare, který nabízí opravu bez starostí a možnost opětovného využití nebo recyklace vašeho kufru. Více se dozvíte na našich stránkách wecare.
PROČ JE ECODIVER UDRŽITELNĚJŠÍ
Hlavní vnější tkanina a vnitřní podšívka Ecodiver je vyrobena z nejméně 95 % recyklovaných PET lahví v rámci naší iniciativy Recyclex™ Material Initiative. K výrobě vašich produktů Ecodiver bylo použito 4 až 47 recyklovaných lahví. Černá lemovací látka je navíc vyrobena z 95 % z recyklovaného průmyslového odpadu Nylonu a naše podšívka je vyrobena z recyklovaných PET lahví barvených roztokem, takže proces barvení látek byl vynechán, což má za následek menší spotřebu vody a barviv. Potah a rub našich látek jsou vyrobeny z nových materiálů.
RESPARK, UDŽITELNĚJI VYROBENÉ ODOLNÉ ZAVAZADLO
Respark je první látková kolekce Samsonite, jejíž vnitřní podšívka i vnější látka je vyrobena z nejméně 97 % recyklovaných PET lahví, které jsou součástí naší iniciativy Recyclex™ Material Technology Initiative. Všechny výrobky Respark jsou navrženy se silným zaměřením na odolnost pomocí vyztužovacích prvků, které chrání vaše zavazadla na cestách. Tyto výrobky, které prošly nejpřísnějšími testy kvality, jsou vyrobeny tak, aby vydržely. Více se dozvíte na naší stránce kolekce Respark.
ESSENS. DESIGNED TO MATTER. MADE TO LAST.
S našimi skořepinami kufrů Essens se plastový odpad na jedno použití změní na odolná, lehká a pevná zavazadla. Tyto skořepiny jsou vyrobeny z nejméně 70 % recyklovaného polypropylenu z odpadu po spotřebiteli, jako jsou kelímky od jogurtů, zatímco vnitřní podšívka a vnitřní popruh jsou vyrobeny z 97 % a 100 % z recyklovaného PET, což je součást naší materiálové technologie Recyclex™. Tato kolekce se vyrábí v srdci Evropy a zelená elektřina se používá pro výrobu pláště a finální montáž produktu. Naše nekompromisní zaměření na kvalitu zajišťuje produkt s dlouhou životností. Více se dozvíte na naší stránce kolekce Essens.
PROČ JE MAGNUM ECO UDRŽITELNĚJŠÍ
Seznamte se s Magnum ECO, inovativním závazkem k udržitelnosti pro cestovatele, kteří hledají spolehlivého, bezpečného a úžasného cestovního partnera. Skořepiny kufrů Magnum Eco jsou vyrobeny z nejméně 70 % recyklovaného polypropylenu z odpadu po spotřebiteli, jako jsou kelímky od jogurtů, zatímco vnitřní podšívka je vyrobena z 97 % z recyklovaného PET, který je součástí naší iniciativy Recyclex™ Material Technology Initiative. Tato kolekce se vyrábí v Evropě a zelená elektřina se používá k výrobě pláště a montáži finálního produktu.

Usilovně pracujeme na minimalizaci našeho dopadu na změnu klimatu a stanovili jsme jasné cíle v oblasti snižování uhlíku, což znamená, že do roku 2025 budeme uhlíkově neutrální. Budeme se také dívat za rámec našich vlastních operací, abychom začali chápat, jak také snížit emise v našem dodavatelském řetězci.

Zvýšení Účinnosti
Zvýšení Účinnosti
Pracujeme na tom, abychom pochopili naši celkovou uhlíkovou stopu ve všech našich provozech, abychom se mohli soustředit na nejúčinnější způsoby, jak zvýšit účinnost a snížit spotřebu energie a emise.
Naším cílem je snížit uhlíkovou náročnost naší výroby do roku 2025 ve srovnání s rokem 2017 o 15% a do roku 2019 jsme již dosáhli snížení o 6,6%.
Snižování emisí
Snižování emisí
Snižování emisí
Studujeme, co je uhlíková stopa produkovaná našimi operacemi, výrobky a obaly. Na základě těchto znalostí implementujeme osvědčené postupy, využíváme obnovitelné zdroje energie a inovujeme v boji proti příčinám změny klimatu.

Staráme se o lidi a komunity, v nichž pracujeme, a podporujeme osvědčené postupy a pozitivní dopady mimo naše přímé podnikání, abychom zajistili jejich přístup k slušnému živobytí.

Respektování lidských práv
Respektování lidských práv
Respektování lidských práv
Jako odpovědný podnik chceme zajistit, aby se s lidmi, kteří pracují pro naše dodavatele, zacházelo dobře a spravedlivě - dodržujeme naši odpovědnost za dodržování lidských práv všech životů, kterých se dotýkáme, a dodržujeme normy stanovené v celé naší společnosti - kodex chování.
ETICKÉ CHARAKTERISTIKY SAMSONITE
ETICKÉ CHARAKTERISTIKY SAMSONITE
Náš kodex chování dodavatele „Samsonite Ethical Charter“ uvádí podrobnosti, které od našich dodavatelů očekáváme. Stanovuje naši vizi přijatelných obchodních praktik souvisejících s právy pracovníků, pracovními podmínkami, podmínkami zaměstnání, slušnou prací, dodavatelskými systémy a ochranou pracovníků. Soulad je požadavek pro obchodování s námi.
Zajištění zdrojů
Zajištění zdrojů
Spolupracujeme také s našimi dodavateli, abychom se ujistili, že zboží, které nám poskytují, je odpovědně zajišťováno a vyráběno. Přestože je náš stávající program dodržování sociálních předpisů silný, budeme i nadále pokračovat v aplikaci našich norem a zajistitíme tak, aby byla lidská práva chráněna v celém našem dodavatelském řetězci.
V roce 2019 Samsonite dokončil 314 auditů pro 288 závodů 1. úrovně, aby se ujistil, že dodržují naše vysoké standardy a zásady zodpovědného zajišťování zdrojů. Budeme pokračovat v rozšiřování našeho programu dodržování sociálních předpisů, abychom zabránili negativním dopadům podnikání na lidská práva.

Naši lidé jsou jedním z našich největších přínosů a víme, že jejich vášeň a odhodlání změní rozdíl v dosahování našich cílů udržitelnosti. Podporujeme je v průběhu jejich pracovních cest poskytováním bezpečného pracovního prostředí a zajištěním nejlepších příležitostí, kultury a podpory.

Naše hodnoty
Naše hodnoty
Dělejte ostatním to, co byste je nechali udělat vám. Náš zakladatel Jesse Shwayder napsal náš étos na mramor a o více než století později toto motto stále zůstává naším hlavním principem. Odráží se v 5 základních hodnotách zakotvených v srdci naší společnosti: podnikatelství, otevřenost, partnerství, integrita, rodinné pocity.
Rozmanitost a začlenění
Rozmanitost a začlenění
Rozmanitost a začlenění
Vítáme lidi ze všech oblastí života a snažíme se být místem, kde lidé chtějí pracovat, kde jsou zaměstnanci najati a postupují na základě zásluh a kde jsou v rámci podniku k dispozici široce dostupné příležitosti.
GENDEROVÁ VÝVÁŽENOST
GENDEROVÁ VÝVÁŽENOST
GENDEROVÁ VÝVÁŽENOST
Více než 50% našich pracovníků jsou ženy, naším cílem je dosáhnout 50% genderové rovnováhy na vedoucích pozicích do roku 2030.
V Samsonite jsme oddáni sociálním otázkám komunit, kterých se účastníme. Podporujeme charitu, přispíváme svými zdroji a časem, protože víme, že naše filantropická práce pomáhá věci změnit.
Náš přístup
Náš přístup
Samsonite více než století chrání majetek lidí, když cestují po světě. Dnes chceme chránit a zachovat krásnou planetu, kterou všichni sdílíme, a starat se o ty nejzranitelnější mezi námi. Rozhodnutí o nejefektivnějších způsobech přispívat k našim komunitám je vytvářeno a implementováno lokálně. Nicméně, kdekoli na světě, kde působíme, sdílíme touhu dělat tři věci: chránit krásná místa Země, podporovat pohodu a posilovat zranitelné komunity.
Ochrana krásných míst Země
Ochrana krásných míst Země
Snažíme se chránit nádherná místa Země prostřednictvím projektů zalesňování a zachování. K dnešnímu dni odhadujeme, že celosvětově podporované projekty vysadily více než 763 000 stromů. Tyto projekty mají velký potenciál k ochraně ohrožených druhů, k prevenci degradace ekosystémů a ke zvýšení schopnosti lesů a osázených oblastí vylučovat uhlík z atmosféry. Zvyšují také kvalitu života lidí žijících v těchto krajích nebo v jejich blízkosti, jakož i poskytují cenná stanoviště pro volně žijící zvířata.
Promoting Wellbeing
Podpora pohody
Rozhodli jsme se podporovat řadu organizací, které pracují na prevenci a léčbě problémů s fyzickým a duševním zdravím.
Promoting Wellbeing -Free Hugs
Empowering Vulnerable Communities
Posílení zranitelných komunit
Snažíme se posílit zranitelné komunity podporou programů, které pomáhají jednotlivcům, rodinám a komunitám po celém světě prosperovat.