Expect innovation

Očekávejte
inovaci

Od svého založení v roce 1910 navrhuje společnost Samsonite kvalitní zavazadla a brašny, které doprovází cestovatele na všech jejich cestách. Samsonite jako lídr v oblasti zavazadel vyvinul nové materiály, vytvořil ikonický design a neustále zlepšoval komfort svých produktů. V průběhu těchto let došlo v Samsonite k mnoha pozoruhodným prvenstvím v této oblasti.

NÁŠ PŘÍBĚH
NÁŠ PŘÍBĚH

Když Jesse Shwayder založil v Denveru v roce 1910 značku Samsonite®, cestování bylo privilegiem, které bylo dáno pouze úzké vrstvě lidí. Tato exkluzivita zvýšila očekávanou kvalitu, od cestování přes služby po příslušenství. Samsonite jako jedna z nejstarších značek v cestovním ruchu pokračovala ve svém dědictví a v posledních 110 letech zůstala lídrem v oblasti inovací s cílem poskytovat cestujícím stylová a vysoce kvalitní řešení.

Rodinný podnik se stal dynamickou a přední společností s několika silnými značkami.

19

10

1910

Jesse Shwayder, původní zakladatel, změnil dřevěný design kufru přidáním lesklých kovových cvočků a také zesílil rohy, díky čemuž se stal kufr přitažlivější a hlavně dostatečně pevný.

41

1941

Streamlite™

Začíná se používat nová špičkové technologie a kufr Streamlite je potažen lehkým litografickým papírem, aby vytvořil efekt „surové kůže“. Jeho zúžený tvar je předurčen stát se v oboru klasikou.

58

1958

Silhouette™

Nejpokročilejší zavazadlo té doby, včetně moderního designu s zapuštěnými zámky, které tak byly chráněny před poškozením.

63

1963

Klasický Atašé kufr

První ABS atašé kufr je vytvořen pro novou generaci obchodníků. Tento elegantní kufrt se brzy stal symbolem výkonného manažera ve stylu Mad Men na počátku 60. let.

69

1969

Saturn™

V reakci na rostoucí poptávku po lehkých zavazadlech, Samsonite uvádí na trh svůj první polypropylenový kufr. Kolekce Saturn byla zároveň lehká, ale i pevná.

74

1974

Silhouette - první kufr na kolečkách

První kufr na kolečkách, který navždy změnil svět zavazadel. Tento model představoval revoluční průlom v komfortu a pohodlí při cestování.

86

1986

Oyster™

Oyster byl první kufr s tříbodovým zamykacím systémem, poskytujícím maximální pevnost a bezpečnost. Kufr se stal okamžitě absolutní senzací a během prvního roku si ho koupilo 140 000 lidí. Byl to nejlépe prodávaný kufr všech dob.

94

1994

Ziplite™

Se Ziplite představil Samsonite svůj první polypropylenový kufr se zapínáním na zip, čímž zkombinoval výhody skořepinových a měkkých zavazadel. Prodej rychle vzlétl a zrodil se trh se skořepinovými kufry se zipy.

98

1998

Xylem™

byl první hliníkový kufr Samsonit. Sehrál důležitou roli ve filmu Jamese Bonda „Jeden svět nestačí“, kde se používal k převážení hotovosti po celé Evropě.

20

04

2004

Samsonite představuje první Spinner na 4 kolech, který můžou cestující vést po svém boku a to ve všech směrech. Tato inovace výrazně zlepšila mobilitu a pohodlí pro cestující.

08

2008

Cosmolite®

Samsonite uvádí na trh Cosmolite v reakci na rostoucí poptávku po pevnějších a lehčích kufrech.
Byl to nejlehčí a nejpevnější kufr, který kdy Samsonite vyvinul.
Design inspirovaný mořskými mušlemi se okamžitě stal úspěšným a kolekce získala řadu cen za design, včetně ceny Red Dot Award „Best of the Best“.

18

2018

Naše kolekce ECO

Naše kolekce ECO se rozšířila po celém světě. Samsonite uvádí na trh 23 nových produktových řad vyrobených z recyklovaného polypropylenu zvaného Recyclex ™, materiálem vyrobeným ze 100% recyklovaných plastových lahví.

19

2019

S'Cure ECO Green Grey

„Zelenošedá“ verze kufru S'cure ECO je prvním kufrem Samsonite vyrobeným z plastového odpadu. Skořepina kufru je vyrobena z recyklovaného polypropylenu, který byl vyprodukován v domácnostech. Přeměňujeme tento materiál na vysoce kvalitní funkční produkt.

20

2020

110 let

Připraveni na další kapitolu: Oslavujeme 110. výročí značky novými kolekcemi.