Be cautious!
FALEŠNÉ WEBOVÉ STRÁNKY A PROFILY SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Samsonite je mezinárodně uznávaná značka a má vynikající pověst a hodnotu. Proto je naše značka často zaměřena na pokusy o podvody, které podvádějí naše spotřebitele tím, že využívají image naší značky. Nejběžnější forma podvodů na internetu se nazývá phishing.

Samsonite je mezinárodně uznávaná značka a má vynikající pověst a hodnotu. Proto je naše značka často zaměřena na pokusy o podvody, které podvádějí naše spotřebitele tím, že využívají image naší značky. Nejběžnější forma podvodů na internetu se nazývá phishing.

Věnujte pozornost a buďte opatrní na webech s podobným vzhledem jako mají oficiální stránky Samsonite. Oficiální webová stránka značky Samsonite, www.samsonite.com, zaručuje bezpečný nákup pro naše zákazníky a bude v něm nadále pokračovat.

Pozor na falešné facebookové stránky podobné oficiální stránce Samsonite.

Společně s Meta podnikáme kroky k zablokování a odstranění těchto falešných stránek. Při nákupu online však doporučujeme být obezřetní. Tyto falešné stránky mohou vypadat jako oficiální, protože obsahují naše logo a obrázky našich produktů. Jde ale o falešné stránky s adresami URL, které nejsou oficiální.

Jak nahlásit falešné stránky na Facebooku:

  • Přejděte na stránku Facebooku a klikněte na … vpravo nahoře.
  • Klikněte na „Nahlásit stránku“.
  • Klikněte na „Podvody a falešné stránky“.
  • Klikněte na „Vydává se za jinou společnost“.
  • Napište „Samsonite“ a vyberte naši autentickou stránku (tu s modrým symbolem).

Společnost Samsonite pravidelně jedná s příslušnými úřady, aby odstranila a zablokovala podvodné webové stránky a prováděla pravidelné kontroly. Bohužel je však nemožné se jim zcela vyvarovat a doporučujeme vám, abyste byli obezřetní tam, kde nakupujete online.

Pokud jste se stali obětí takovéto falešné webové stránky a nebo jste se s nimi setkali, důrazně doporučujeme, abyste okamžitě informovali úřady. Kliknutím zde přejdete na webové stránky pro vaši zemi.

TIPY A TRIKY PRO ODHALENÍ FALEŠNÉHO WEBU

Zkontrolujte adresu URL webových stránek. Falešné odkazy obvykle napodobují adresu URL webových stránek pomocí nepotřebných slov (např. slevy) nebo pomocí menšího množství nesprávného pravopisu. Mohli byste také zkontrolovat, zda má web kontaktní informace. Pokud stránka neukazuje žádnou jasnou adresu, e-mailovou adresu ani jiné kontaktní údaje o tom, buďte opatrní. Mohlo by se jednat o pochybné webové stránky. V případě, že si nejste jisti, zda jste na oficiálním webu společnosti Samsonite, můžete si prohlédnout kompletní seznam oficiálních webových stránek společnosti Samsonite na adrese www.samsonite.com
Na sociálních médiích vždy zkontrolujte, zda je účet ověřen. To lze snadno zjistit pomocí modrého tlačítka, které Samsonite má pro své účty sociálních médií. Také buďte opatrní, pokud se jedná o atraktivní a velmi levné ceny u příspěvků na sociálních sítích. Pokud se zdá tato cena až příliš levná, než aby to byla pravda, pravděpodobně nebude.
Buďte opatrní při invazivní reklamě. Pokud se na webových stránkách objeví větší množství reklam, které vás nabádají k rychlému nákupu před tím, než bude sleva skončena, mělo by to být pro vás varovným signálem. Pokud vás vyskakovací okna dokonce vyzvou, abyste okamžitě zadali podrobnosti o přihlašování (například heslo) nebo dokonce i údaje o kreditní kartě, je velmi pravděpodobné, že jste na falešném webu.
Jaké jsou způsoby platby na webu? Pokud je jediná možnost platby zobrazená na webové stránce prostřednictvím bankovního převodu, měly byste být obezřetní. Ověřená webová stránka obvykle nabízí několik způsobů důvěryhodných plateb, které jsou často dobře zobrazovány a většinou bankovní převody nejsou jedním z nich.
Podívejte se na nesprávný pravopis nebo gramatiku. Ačkoli se falešné webové stránky stále zlepšují a vypadají opravdu jako ověřené webové stránky značky, stále můžete zaznamenat určité nesrovnalosti v kopii. To by mohlo znamenat, že webové stránky byly snadno a rychle nastaveny, aby se učinil rychlý zisk.

Vezměte prosím na vědomí, že společnost Samsonite nemůže být zodpovědná za žádné nákupy na falešných webových stránkách ani za jakékoli nároky vyplývající z aktivit na těchto webových stránkách. Máte-li jakékoli dotazy nebo obavy ohledně jakékoliv podezřelé situace, kontaktujte nás: customer.care@samsonite.com